Risporslin Arabia Finland
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
800 SEK
FRIEDL HOLTZER-KJELLBERG, servis, 23 dlr, Arabia, Finland, risporslin, bestående av 22 st moccakoppar med fat (fattas 1 st fat), 1 tallrik, ca höjd kopp 4,5 cm, diameter fat 11 cm, diameter tallrik 25 cm
En kopp med nagg,micronagg kanförekomma, bruksslitage, två olika bladmöster i dekor
873611
2021-02-10