Servisglas Bertil Vallien Oktav, Kosta Boda

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BERTIL VALLIEN, "Oktav", glasservis 31 delar, Kosta Boda, fasetterad form, bestående av: 10 vitvinsglas (14 cm), 2 starkvinsglas (13 cm), 2 champagneglas (22 cm), tumlare (9 cm), 2 tumlare (8 cm), vas rak modell (20 cm), vas (19 cm), vitvinskaraff ca (19), 2 rödvinskaraffer (24 cm), olja/vinägerkaraff (14 cm), 2 tillbringare (19,5),
2 serveringsskålar (15 cm), serveringsskål (12,5 cm),
2 serveringsskålar (8,5), ishink med tång (11 cm)

ställvis med kantnagg, smärre slitage, mikronagg kan förekomma

873636

2021-02-10