Assietter Kina

Assietter Kina
Assietter Kina
Assietter Kina
Assietter Kina
Assietter Kina
Assietter Kina
Assietter Kina
Assietter Kina

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ASSIETTER, 11 st., porslin, Kina, 1800-tal, mingstil, dekor av lotusslingor i underglasyrblått, med sigillmärke, diameter ca 15-20 cm

Nagg (vissa större), sprickor

873700

2021-02-07