Skålar och sked Kina
Klubbat för:
750 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
SKÅLAR, SKED, 7 dlr., porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, skålarna med sigillmärke, skeden etikettmärkt Desaru, diameter ca 12-21, skeden 11 cm
Kuntoraportti
Nagg, enstaka spricka
873702
Päivämäärä:
2021-02-07