Skålar och sked Kina

Skålar och sked Kina
Skålar och sked Kina
Skålar och sked Kina
Skålar och sked Kina
Skålar och sked Kina
Skålar och sked Kina
Skålar och sked Kina
Skålar och sked Kina
Skålar och sked Kina
Skålar och sked Kina
Skålar och sked Kina
Skålar och sked Kina
Skålar och sked Kina
Skålar och sked Kina
Skålar och sked Kina
Skålar och sked Kina

Klubbat för:

750 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

SKÅLAR, SKED, 7 dlr., porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, skålarna med sigillmärke, skeden etikettmärkt Desaru, diameter ca 12-21, skeden 11 cm

Kuntoraportti

Nagg, enstaka spricka

873702

Päivämäärä:

2021-02-07