Rörstrand
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖRSTRAND, 1920/30-tal, 9 servisdelar, porslin, 6 tekoppar med fat höjd 7,5 cm, tekanna höjd höjd 15 cm, sockerskål med lock höjd 10 cm, grädd- / mjölkkanna höjd 8,5 cm
1 kopp med djupare repa, 1 kopp med missfärgad krackelyr på insidan
873859
2021-02-21