Rörstrand

Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, 1920/30-tal, 9 servisdelar, porslin, 6 tekoppar med fat höjd 7,5 cm, tekanna höjd höjd 15 cm, sockerskål med lock höjd 10 cm, grädd- / mjölkkanna höjd 8,5 cm

1 kopp med djupare repa, 1 kopp med missfärgad krackelyr på insidan

873859

2021-02-21