Broderitavla 1800-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAVLA, blandteknik, sidenbroderi, måleri samt pärlstickning mot botten av vit sidensatin, daterad och signerad 1832 Hilda S.m (Hilda Mariana von Stockenström, 1816-1867), ca 21,5x26,5 cm
Fuktfläck, delvis lossade pärlor
873874
2021-02-08