Plaketter silver 1984
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SILVERPLAKETTER, 2 st., "THE INTERNATIONAL AMATEUR ATHLETIC FEDERATION
ON THE OCCASION OF THE IAAF 1984 OLYMPIC CONGRESS, THE INTERNATIONAL AMATEUR ATHLETIC FEDERATION ON THE OCCASION OF THE 1st ATHLETICS WORLD CHAMPIONSHIPS HELSINKI 1983, silver/800, Bertoni, italienska kontrollstämplar, 20x13 cm vardera, i originaletuier
PROVENIENS: Professor Arne Ljungqvist
"Till förmån för Stiftelsen Professor Arne Ljungqvist Anti-Doping Foundation"
Ingår i tema-auktionen Sportmemorabilia & Olympia
873895
2021-02-20