Melker Falkberg stol

Melker Falkberg stol
Melker Falkberg stol
Melker Falkberg stol
Melker Falkberg stol
Melker Falkberg stol
Melker Falkberg stol
Melker Falkberg stol
Melker Falkberg stol

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MELKER FALKBERG (1774-1822), stol, sengustavianskt stockholmsarbete, skuren dekor, bemålad samt bronserad, signerad MFG, sitthöjd 45 cm

Bruksslitage, senare bemålning

873911

2021-02-08