Carl Malmsten slagbord Vapensmeden
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CARL MALMSTEN, "Vapensmeden", slagbord, 1950-tal, furu, formgivet år 1949, höjd ca 75,utfällt ca 130x77 cm, brännmärkt Svensk Fur
Bruksslitage i form av slitgage med mindre fuktfläckar och märken kring bordsskiva
873927
2021-02-08