Carl Malmsten slagbord Vapensmeden

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

CARL MALMSTEN, "Vapensmeden", slagbord, 1950-tal, furu, formgivet år 1949, höjd ca 75,utfällt ca 130x77 cm, brännmärkt Svensk Fur

Bruksslitage i form av slitgage med mindre fuktfläckar och märken kring bordsskiva

873927

2021-02-08