HI-gruppen, karmstol

HI-gruppen, karmstol
HI-gruppen, karmstol
HI-gruppen, karmstol
HI-gruppen, karmstol
HI-gruppen, karmstol
HI-gruppen, karmstol
HI-gruppen, karmstol
HI-gruppen, karmstol
HI-gruppen, karmstol
HI-gruppen, karmstol
HI-gruppen, karmstol
HI-gruppen, karmstol
HI-gruppen, karmstol
HI-gruppen, karmstol
HI-gruppen, karmstol
HI-gruppen, karmstol

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HI-GRUPPEN (Anders Berglund, Gösta Engström & Hans Johansson), karmstol, 1960-tal, stomme av körsbär, rygg och sits klädda med brunt konstläder, höjd 69, sitthöjd 43 cm

Något instabil pga konstruktionen med träpluggar som gör det lätt att montera och demontera stolen, bruksslitage

873965

2021-02-28