HI-gruppen, karmstol
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HI-GRUPPEN (Anders Berglund, Gösta Engström & Hans Johansson), karmstol, 1960-tal, stomme av körsbär, rygg och sits klädda med brunt konstläder, höjd 69, sitthöjd 43 cm
Något instabil pga konstruktionen med träpluggar som gör det lätt att montera och demontera stolen, bruksslitage
873965
2021-02-28