Rörstrand

Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand

Klubbat för:

6 400 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

RÖRSTRAND, pastejterrin, flintgods, 1800-talets början, dekor av antikiserande figurscen vid fyrfat i relief samt festonger, lockknopp i form av sfinx, botten ristad "Rörst", längd ca 30 cm

Kuntoraportti

Nagg, sprickor, fläckar

874016

Päivämäärä:

2021-02-08