Brown Westhead Moore and Co matservis
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BROWN WESTHEAD MOORE AND CO, 41 dlr, matservis, "Field flowers", fajans, bestående av: 7 assietter, 19 mattallrikar, såsskål med lock, karott, 6 ovala upplägningsfat i olika storlekar, 3 runda upplägningsfat, 3 ovala serveringsskålar på fot, samt såsskål, längder ca 19,5-52 cm
Bruksslitage, glasyrkrackeleringar, mindre partier med missfärgning, 2 mattallrikar med nagg, karott med lagning
874040
2021-02-11