Slaglåsrevolver

Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver

Klubbat för:

4 600 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

SLAGLÅSREVOLVER, troligen brittisk tillverkning, omkring 1800-talets mitt, modell 1849 pocket, pipan märkt Address Col. Colt, total längd ca 29 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage och skador, kompletteringar

874041

2021-02-13