Slaglåsrevolver
Klubbat för:
4 600 SEK
Schätzwert
5 000 SEK
Beschreibung
SLAGLÅSREVOLVER, troligen brittisk tillverkning, omkring 1800-talets mitt, modell 1849 pocket, pipan märkt Address Col. Colt, total längd ca 29 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage och skador, kompletteringar
874041
2021-02-13