Simon Gate Molnet
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIMON GATE, "Molnet", 8 dlr, Orrefors 1920-30-tal, fördelat på 4 vitvinsglas, 1 martinglas, 2 starkvinsglas samt 1 selterglas, modellen formgiven 1919, signerade, graverad dekor av moln och slingor, höjd mellan ca 9-15 cm
874070
2021-02-11