Simon Gate Molnet

Simon Gate Molnet
Simon Gate Molnet
Simon Gate Molnet
Simon Gate Molnet
Simon Gate Molnet
Simon Gate Molnet

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SIMON GATE, "Molnet", 8 dlr, Orrefors 1920-30-tal, fördelat på 4 vitvinsglas, 1 martinglas, 2 starkvinsglas samt 1 selterglas, modellen formgiven 1919, signerade, graverad dekor av moln och slingor, höjd mellan ca 9-15 cm

874070

2021-02-11