Vägglampa Gamla Stans lampverkstad

Klubbat för:

100 EUR

Utropspris

200 EUR

VÄGGLAMPA, skärm i flintgods i form av andhuvud, väggfäste av vitmetall, etikettmärkt, Gamla Stans Lampverkstad, 1900-talets andra hälft, längd ca 30 cm

Slitage på metalldelen.

874131

2021-02-14