vaser strömbergshyttan
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STRÖMBERGSHYTTAN, vaser 11st, 1950-60-tal, underfång i ametistfärgat glas, flera signerade Strömbergshyttan B936 ,B894, B544,B899, B936, några etikettmärkta, höjd ca 7-34,5 cm
Smärre repor, bruksslitage, en vas med kraftiga stötmärken, några osignerade
874259
2021-02-11