Edward Hald, skål, "Åskvädret", Orrefors

Edward Hald, skål,
Edward Hald, skål,
Edward Hald, skål,
Edward Hald, skål,
Edward Hald, skål,
Edward Hald, skål,
Edward Hald, skål,
Edward Hald, skål,
Edward Hald, skål,
Edward Hald, skål,

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

EDWARD HALD, "Åskvädret", skål, Orrefors, troligen 1950-tal, rikligt graverad dekor av skrämda människor och djur, ljungande blixtar och ovädersmoln samt kantbård, signerad Of H 291 och gravörsignatur, höjd 11, diameter 14,5 cm

874476

2021-02-28