Gustaf Rydberg oljemålning
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
GUSTAF RYDBERG (1835-1933): Hamninlopp i månsken, signerad G. Rydberg, olja på duk, ca 1880/1890-tal, 66x100 cm, a tergo stämplad CFE Kungl. Hovbokhandel Stockholm, samt P.J Larsson Stockholm 1948, samt etikett Bo Wildenstam Ateljé Alfred Nilsson 17/6 1975.
Smärre slitage, krackelerad
874502
2021-02-10