Gustaf Rydberg oljemålning

Gustaf Rydberg oljemålning
Gustaf Rydberg oljemålning
Gustaf Rydberg oljemålning
Gustaf Rydberg oljemålning
Gustaf Rydberg oljemålning
Gustaf Rydberg oljemålning
Gustaf Rydberg oljemålning
Gustaf Rydberg oljemålning

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

GUSTAF RYDBERG (1835-1933): Hamninlopp i månsken, signerad G. Rydberg, olja på duk, ca 1880/1890-tal, 66x100 cm, a tergo stämplad CFE Kungl. Hovbokhandel Stockholm, samt P.J Larsson Stockholm 1948, samt etikett Bo Wildenstam Ateljé Alfred Nilsson 17/6 1975.

Smärre slitage, krackelerad

874502

2021-02-10