Spegel rokoko

Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGEL, 1700-talets andra hälft, rokoko, förgylld, svagt böjt krön, skuren dekor, tvådelat glas, ca 63x27 cm

Bruksslitage, senare bakstycke, smärre avslag på dekoren nedtill, senare glas med mindre nagg, sprickor

874671

2021-02-09