Orientmatta antik Tekke
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ORIENTMATTA, Tekke, Turkmenistan, antik ca 1910-1925, 278 x 193 cm
PROVENIENS
Chaim Magasanik (1889-?) född i Moskva och flydde från Ryssland till Sverige 1915, vidare i arv till nuvarande ägaren.
Skador, hål, reva, trampveck
874714
2021-02-28