Orientmatta antik Tekke

Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke
Orientmatta antik Tekke

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ORIENTMATTA, Tekke, Turkmenistan, antik ca 1910-1925, 278 x 193 cm

PROVENIENS
Chaim Magasanik (1889-?) född i Moskva och flydde från Ryssland till Sverige 1915, vidare i arv till nuvarande ägaren.

Skador, hål, reva, trampveck

874714

2021-02-28