Kinjal rysk
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KINDJAL, rysk, första världskriget, fäste i trä märkt A.A., rak klinga med dubbla blodrännor, märkt på kyrilliska KUB. V-P.K för Kuban beridna kulsprutetrupper, läderklädd träbalja med stålbeslag, längd ca 56 cm
Slitage och skador
874743
2021-02-14