Henri Matisse litografi

Henri Matisse litografi
Henri Matisse litografi
Henri Matisse litografi
Henri Matisse litografi

Klubbat för:

1 100 SEK

1 500 SEK

HENRI MATISSE, (1869-1954) efter: "La tristesse du Roi", ur Verve nr 35-36, 1958, signerad och daterad i trycket Henri Matisse 1952, färglitografi, bildyta ca 32,5x44,5 cm

Mittveck med sömhål

874865

2021-02-09