Ilmari Tapiovaara "Mademoiselle"
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Mademoiselle", vitmålad, spjälad rygg, höjd ca 91, bredd 52, sitthöjd 37 cm, märkt "Mademoiselle, Edsbyverken, Tapiovaara Design, Made in Sweden, 1960
Brukslitage, repor, färgbortfall
874993
2021-02-14