Royal Copenhagen Musselmalet

Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet
Royal Copenhagen Musselmalet

Klubbat för:

8 200 SEK

5 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet", 22 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets andra hälft, helblond, bestående av: 12 flata mattallrikar (1084) samt 10 flata förrättstallrikar (1086), diameter ca 20-25 cm

Enstaka förrättstallrik 2:a sortering, en med större nagg, flera mattallrikar med nagg samt 2:a sortering

875116

2021-02-09