Sven Markelius stolar
Klubbat för:
3 000 SEK
2 500 SEK
SVEN MARKELIUS, "Orkesterstolen", stolar, 8 st, björk, pärlspikning, sitsar av skogsgrön galon, för Bodafors, 1900-talets andra hälft, stapelbara, sitthöjd ca 45 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, ställvis hårdare, patina
875152
2021-02-14