Ångmaskiner med tillbehör
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÅNGMASKINER MED TILLBEHÖR, olika tidsåldrar 1900-tal, 2 st, varav en av märket Mamod, den andra omärkt, tabletteldad resp spriteldad, liggande panna med friliggande cylinder, dessutom medföljer 6 olika tillbehör från olika tillverkare, bl.a 3 sågar, saxslipare, borrmaskin, 15-32 cm
Den större maskinen med skador,. Slitage, funktioner ej testade
875318
2021-02-12