Ewa Rudling Bengt Lindström
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EWA RUDLING (född 1936): "Bengt Lindström", fotografi, signerad Ewa Rudling Paris, 5/20, bildmått ca 45,5x30,5 cm
BENGT LINDSTRÖM i Paris-ateljén på 1970-talet, där han målade mitt porträtt, som hamnade hos en rysk samlare.
En färgstark kraftkarl och kul kompis från Sundsvall.
875386
2021-02-25