Ljuskrona

Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona

Klubbat för:

4 800 SEK

1 500 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, fem ljusarmar, mässingsstomme behängd med olikformade prismor, skål i mjölkvit glasmassa, elektrifierad med sex ljuspunkter, höjd 55, diameter 40 cm

Enstaka prismor saknas, åldersrelasterat slitage

875452

2021-02-10