Ljuskrona
Klubbat för:
4 800 SEK
1 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, fem ljusarmar, mässingsstomme behängd med olikformade prismor, skål i mjölkvit glasmassa, elektrifierad med sex ljuspunkter, höjd 55, diameter 40 cm
Enstaka prismor saknas, åldersrelasterat slitage
875452
2021-02-10