Royal Copenhagen Henriette
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Henriette", kaffe- och teservis, 22 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets första hälft, dekor av ränder i guld, bestående av: 6 kaffekoppar med fat (8562), 6 tekoppar med fat (8500), tekanna (8501), sockerskål (8563), gräddkanna (8564), mjölkkanna (8520) samt assietter (8518)
Smärre slitage, enstaka nagg förekommer
875457
2021-02-15