Royal Copenhagen Henriette

Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette
Royal Copenhagen Henriette

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, "Henriette", kaffe- och teservis, 22 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets första hälft, dekor av ränder i guld, bestående av: 6 kaffekoppar med fat (8562), 6 tekoppar med fat (8500), tekanna (8501), sockerskål (8563), gräddkanna (8564), mjölkkanna (8520) samt assietter (8518)

Smärre slitage, enstaka nagg förekommer

875457

2021-02-15