Bestickservisdelar silver Danmark
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BESTICK, 32 dlr, silver, Danmark, 1800/1900-tal, bestående av: 6 förrättsskedar längd 18 cm, 10 förrättsgafflar längd 17,5 cm, 8 smörgåsgafflar längd 15,5 cm, 2 uppläggningsskedar längd 25,5 cm (avvikande snarlik modell), samt 6 smörgåsknivar med bald i rostfritt stå längd 17 cm, total vikt 1200 g
Bruksslitage, monogramgravyr.
875502
2021-02-21