Bestickservisdelar silver Danmark

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BESTICK, 32 dlr, silver, Danmark, 1800/1900-tal, bestående av: 6 förrättsskedar längd 18 cm, 10 förrättsgafflar längd 17,5 cm, 8 smörgåsgafflar längd 15,5 cm, 2 uppläggningsskedar längd 25,5 cm (avvikande snarlik modell), samt 6 smörgåsknivar med bald i rostfritt stå längd 17 cm, total vikt 1200 g

Bruksslitage, monogramgravyr.

875502

2021-02-21