Parti silver

Parti silver
Parti silver
Parti silver
Parti silver
Parti silver
Parti silver
Parti silver
Parti silver

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SILVER, 25 dlr, 1800/1900-tal, bestående av: 9 moccaskedar, uppläggningssked samt 6 kaffeskedar Tyskland 800/1000, bordssked, bordsgaffel modell "Rosenholm", sked med sprialvridet skaft, Danmark 1897, 3 kaffeskedar med skrammeldekor, tårtspade med blomsterdekor samt 2 servettringar, längd 4-23 cm, vikt 495 g

Bruksslitage, monogramgravyr

875512

2021-02-21