Bestickservis Tyskland 1800-tal
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BESTICK, 26 dlr, silver, Berlin, Tyskland, före 1888, bestående av: 13 matgafflar längd 21,5 cm, 12 matskedar längd 22,5 cm samt tesked längd 14,5 cm, vikt 1 200 g
Monogramgravyr, bruksslitage, bucklor.
875516
2021-02-21