Matbord samt stolar

Matbord samt stolar
Matbord samt stolar
Matbord samt stolar
Matbord samt stolar
Matbord samt stolar
Matbord samt stolar
Matbord samt stolar
Matbord samt stolar
Matbord samt stolar
Matbord samt stolar
Matbord samt stolar
Matbord samt stolar

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATGRUPP, 11 dlr, rokoko/blandstil, omkring 1900-talets mitt, stommar av bonad björk, bestående av 1 matbord med tre iläggsskivor, 8 stolar, 2 karmstolar, matbordets höjd ca 78, 139x114, iläggsskivor á 50 cm

Bruksslitage, ställvist lösa vid fogar, stötmärken förekommer, sitsarna med fläckar på överdragsskydd

875533

2021-02-14