Matbord samt stolar
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATGRUPP, 11 dlr, rokoko/blandstil, omkring 1900-talets mitt, stommar av bonad björk, bestående av 1 matbord med tre iläggsskivor, 8 stolar, 2 karmstolar, matbordets höjd ca 78, 139x114, iläggsskivor á 50 cm
Bruksslitage, ställvist lösa vid fogar, stötmärken förekommer, sitsarna med fläckar på överdragsskydd
875533
2021-02-14