Slott och Herresäten i Sverige, 23 vol
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
800 SEK
SLOTT OCH HERRESÄTEN I SVERIGE (23). KJELLBERG (red.). Slott och herresäten i Sverige. Malmö, Allhems, 1960-tal, röda konstläderband, + ROOSVAL (red.). Svenska Slott och Herresäten vid 1900-talets början, 5 band, Skåne, Södermanland, Uppland, Småland/Östergötland och Västmanland/Halland/Västergötland.
Inalles 23 volymer. Flertalat nötta och utan rygg och med för hand fult påskrivna ryggtitlar.
Omfattande skador på band och vissa sidor
875897
2021-02-19