Slott och Herresäten i Sverige, 23 vol

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

800 SEK

SLOTT OCH HERRESÄTEN I SVERIGE (23). KJELLBERG (red.). Slott och herresäten i Sverige. Malmö, Allhems, 1960-tal, röda konstläderband, + ROOSVAL (red.). Svenska Slott och Herresäten vid 1900-talets början, 5 band, Skåne, Södermanland, Uppland, Småland/Östergötland och Västmanland/Halland/Västergötland.

Inalles 23 volymer. Flertalat nötta och utan rygg och med för hand fult påskrivna ryggtitlar.

Omfattande skador på band och vissa sidor

875897

2021-02-19