Sable m/1899
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SABEL, svensk, m/1899, för infanteriofficer, klingan med etsad och förgylld dekor med skrift "Konungen" samt "Fädernäslandet," fäste med lejonmaskaron samt med tre kronor, längd ca 94 cm
Bruksslitage, klinga med slitage
875988
2021-02-15