Sable m/1899

Sable m/1899
Sable m/1899
Sable m/1899
Sable m/1899
Sable m/1899
Sable m/1899
Sable m/1899
Sable m/1899
Sable m/1899
Sable m/1899
Sable m/1899
Sable m/1899

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SABEL, svensk, m/1899, för infanteriofficer, klingan med etsad och förgylld dekor med skrift "Konungen" samt "Fädernäslandet," fäste med lejonmaskaron samt med tre kronor, längd ca 94 cm

Bruksslitage, klinga med slitage

875988

2021-02-15