Dorothea Tanning

Dorothea Tanning
Dorothea Tanning

Klubbat för:

700 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

DOROTHEA TANNING (1910-2012), Les Demeures d´Hypnos, signerad Dorothea Tanning, numrerad 46/99, färglitografi, bladmått ca 33x50 cm

Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer

Kuntoraportti

876055

Päivämäärä:

2021-02-15