Sekretär 1900-tal
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SEKRETÄR, 1900-talets första hälft, fanérat i olika träslag bl.a. ek och mahogny, intarsiadekor, klaff med bakomvarande inredning med 9 mindre lådor, 1 utdragslåda i sarg, beslag i mässing, höjd ca 102, 51x87 cm
Fanerskador, sprickbildning, två lådor saknar knoppar, nyckel finns
876082
2021-02-14