Linneskåp

Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp
Linneskåp

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LINNESKÅP, 1930-tal, Swedish Grace, enligt uppgift inköpt på Stockholmsutställningen 1930, stomme av björk och masurbjörk, svärtade kulfötter, märkt "AB Nässjö nya möbelfabrik", 2 skåpluckor, invändigt med 4 hyllplan höjd ca 219, 140x64 cm

Bruksslitage

876161

2021-02-15