Johan Hugo Fürloh, byrå
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
JOHAN HUGO FÜRLOH (mästare i Stockholm 1724-1745), byrå, stockholmsarbete i senbarock, signerad JHF två gånger på bakstycket, fanerad med valnöt, brännförgyllda bronsbeslag, konturerad form, utdragbar skrivskiva, rundade hörn, klotformade facetterade benavslut, höjd 84, 127 x 68 cm
Smärre slitage
876214
2021-02-28