Bordspendyl
Klubbat för:
3 000 SEK
5 000 SEK
BORDSPENDYL, 1700-tal, enklare skuren dekor, bemålad samt bronserad, sockeln marmorerad, pendel finns men nyckel saknas, höjd ca 56 cm
Ställvis färgbortfall, bruks och åldersrelaterat slitage, urtavlan med krackelyr, funktionen garanteras ej
876219
2021-02-16