Bordspendyl

Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl

Klubbat för:

3 000 SEK

5 000 SEK

BORDSPENDYL, 1700-tal, enklare skuren dekor, bemålad samt bronserad, sockeln marmorerad, pendel finns men nyckel saknas, höjd ca 56 cm

Ställvis färgbortfall, bruks och åldersrelaterat slitage, urtavlan med krackelyr, funktionen garanteras ej

876219

2021-02-16