Bordslampa omarbetad Skultuna
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, barockstil, omarbertad ljusstake från Skultuna, stomme i mässing och svärtat trä, på kulfötter, märkt Skultuna No 91, total höjd ca 58 cm
Ej funktionstestad, åldersrelaterat slitage
876345
2021-02-14