Bordslampa omarbetad Skultuna

Bordslampa omarbetad Skultuna
Bordslampa omarbetad Skultuna
Bordslampa omarbetad Skultuna
Bordslampa omarbetad Skultuna
Bordslampa omarbetad Skultuna
Bordslampa omarbetad Skultuna
Bordslampa omarbetad Skultuna
Bordslampa omarbetad Skultuna
Bordslampa omarbetad Skultuna
Bordslampa omarbetad Skultuna

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, barockstil, omarbertad ljusstake från Skultuna, stomme i mässing och svärtat trä, på kulfötter, märkt Skultuna No 91, total höjd ca 58 cm

Ej funktionstestad, åldersrelaterat slitage

876345

2021-02-14